Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać reportaż? Przykład reportażu

„Byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna”... Podkarpacki Trzeci Świat

Była godzina 10.28, gdy wreszcie rozklekotany autobus podjechał na obskurny przystanek. Przez brudną szybę zobaczyłem tabliczkę z rozkładem jazdy pekaesu, standardowo całą pobazgraną flamastrami w odruchu radosnej twórczości znudzonej młodzieży, a na samej górze – Nowa Wieś. Takich „nowych” wsi to chyba są w Polsce setki. Ta, leżała w Podkarpackiem niedaleko Przeworska.

To było akurat przedwiośnie ze charakterystyczną dla siebie papką ze śniegu i błota na ziemi. Był 5 marca i obecność zimy potwierdzał lodowaty wiatr. Poszedłem wzdłuż drogi i rozejrzałem się dookoła. Niezbyt optymistyczny był widok szarej smętnej pustki i kilku domów z cegły. Z kartki, która od ściskania jej w dłoni wyglądała już bardzo nieciekawe, wynikało, że ma to być dom koło jakiegoś jeziorka, więc ruszyłem w jego poszukiwaniu. Po jakichś dziesięciu minutach znalazłem to miejsce, tylko że „jeziorko” to niezły eufemizm, bo przed oczami miałem raczej sporej wielkości i głębokości kałużę.

Dom, do którego zapukałem był przedłużeniem okropnego krajobrazu – dawną biel przykryła odstręczająca szarość, wokół walały się...

Podobne wypracowania