Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać reportaż? Przykład reportażu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna”... Podkarpacki Trzeci Świat

Była godzina 10.28, gdy wreszcie rozklekotany autobus podjechał na obskurny przystanek. Przez brudną szybę zobaczyłem tabliczkę z rozkładem jazdy pekaesu, standardowo całą pobazgraną flamastrami w odruchu radosnej twórczości znudzonej młodzieży, a na samej górze – Nowa Wieś. Takich „nowych” wsi to chyba są w Polsce setki. Ta, leżała w Podkarpackiem niedaleko Przeworska.

To było akurat przedwiośnie ze charakterystyczną dla siebie papką ze śniegu i błota na ziemi. Był 5 marca i obecność zimy potwierdzał lodowaty wiatr. Poszedłem wzdłuż drogi i rozejrzałem się dookoła. Niezbyt optymistyczny był widok szarej smętnej pustki i kilku domów z cegły. Z kartki, która od ściskania jej w dłoni wyglądała już bardzo nieciekawe, wynikało, że ma to być dom koło jakiegoś jeziorka, więc ruszyłem w jego poszukiwaniu. Po jakichś dziesięciu minutach znalazłem to miejsce, tylko że „jeziorko” to niezły eufemizm, bo przed oczami miałem raczej sporej wielkości i głębokości kałużę.

Dom, do którego zapukałem był przedłużeniem okropnego krajobrazu – dawną biel przykryła odstręczająca szarość, wokół walały się...

Podobne wypracowania