Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Reportaż o szkole pt.: „Z życia naszej klasy, z życia naszej szkoły”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kopciuszek na opak

Godzina 9.45, 15 kwietnia 209 roku. Za piętnaście minut wystawiamy przedstawienie Kopciuszek na opak, a naszą widownią będą uczniowie młodszych klas, ale przede wszystkim goście, gimnazjaliści, którzy niedługo wybierać będą  liceum. „Drzwi otwarte” zawsze są ciekawym czasem w szkole, bo dzieje się bardzo dużo.

Za kulisami wielki bałagan. „Aktorzy” już w charakteryzacjach spacerują nerwowo w tę i we w tę, próbując opanować obezwładniającą tremę. Reszta dopiero szuka rekwizytów, części strojów albo poprawia makijaże. Ja zagram jedną ze złych sióstr Kopciuszka, które w tej wersji bajki cale nie są złe. Moja charakteryzacja już od jakichś pięciu minut jest już gotowa, więc próbuję delikatnie, przez szparę w kurtynie podpatrzeć, czy sala jest pełna. Okazuje się, że coraz mniej miejsc zostaje pustych, a ludzi wciąż przybywa. Zdaje się, że plakaty, które porozwieszaliśmy po całej szkole, na które goście mogli się natknąć dosłownie wszędzie, zrobiły odpowiednie wrażenie. W końcu nie co dzień ogląda się alternatywną wersję bajki, która zapowiada się jako pół godziny śmiechu.

Nagle słyszę za sobą...

Podobne wypracowania