Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list - list do żurawia z prośbą o powrót na zimę do kraju

Drogi Żurawiu, 
wiem, że nie lubisz zimy, ale piszę do Ciebie pełen nadziei na Twój powrót do Polski. Spójrz, przecież niskie temperatury nie zamroziły ludzkich serc i na pewno spotkasz się z pomocą. Bardzo lubisz jeziora i podmokłe tereny dlatego muszę dodać, że nie wszystkie zbiorniki pokrywają się lodem. Na pewno znalazłoby się jakieś miejsce, w którym mógłbyś spokojnie spędzać czas ze swoimi towarzyszami.

Zapewne jesteś ciekaw, dlaczego piszę do Ciebie, abyś powrócił do Polski. Najbardziej doskwiera mi w zimie to, że nie mogę posłuchać odgłosów natury. Śnieg tłumi wszystko, a ta cisza w połączeniu z bielą jest bardzo przygnębiająca. Wiem także, iż Twój głos jest szczególnie donośny i rozlega się w promieniu kilku kilometrów od Twojego gniazda. Poza tym jesteś stworzeniem tak pięknym, że byłoby naprawdę miło móc oglądać Cię także w zimie.

Jeśli mogę Cię w jakiś sposób przekonać do powrotu, to chciałbym obiecać Ci kilka rzeczy. Otóż kiedy znajdziesz się już w Polsce, zobowiązuje się dokarmiać Cię nasionami (przecież bardzo je lubisz). Mogę także przychodzić nad zbiornik wodny i pomagać kruszyć lód, abyś mógł rozejrzeć się za innym pożywieniem. Gotów jestem również pomóc w budowie Twojego gniazda. Wiem, że robisz je z trzcin i traw, o które ciężko zimą. Mogę przynieść trochę słomy i siana, co pozwoli Ci zbudować kopiec.

Drogi Żurawiu, kończę już ten list pełen nadziei na to, że skłoniłem Cię do powrotu. Nawet jeśli wciąż nie jesteś przekonany, to liczę na Twój wcześniejszy powrót. Gorąco Cię pozdrawiam,

                                                                            Adam Nowak

Podobne wypracowania do Napisz list - list do żurawia z prośbą o powrót na zimę do kraju