Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Mickiewicz „Konrad Wallenrod” - tragizm Konrada Wallenroda - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Konrad Wallenrod jest tytułowym bohaterem powieści poetyckiej Adama Mickiewicza. Uważany jest za postać tragiczną, która była gotowa do wszelkich poświeceń, aby uratować swoją ojczyznę.

Bohater należał do zakonu krzyżackiego i był jego najwspanialszym członkiem. Inni wojownicy wybrali go na swojego przywódcę, ponieważ był odważny i wspaniale walczył. Jednak naprawdę mężczyzna pochodził z Litwy. Krzyżacy dawno temu napadli na jego kraj i porwali. Działo się tak z wieloma dzieci. Nadawano im nowe imiona i uczono sztuki rycerskiej. Konrad dowiedział się prawdy o swoim pochodzeniu dzięki więźniowi przetrzymywanemu przez Krzyżaków. Opowiadał on o Litwie, panujących tam zwyczajach, przyrodzie i sprawiedliwości. Od tamtej pory bohater pragnął powrócić do kraju rodzinnego. Udało się, ale szczęście nie trwało długo. Litwa nadal nękana była przez krzyżackich rycerzy, dlatego Wallenrod postanowił, że zrobi wszystko, aby ją ocalić. Powrócił więc do Krzyżaków i nadal udawał członka ich zakonu. Ostatecznie udaje mu się ocalić ojczyznę, ale niestety nie osiąga szczęścia, a wręcz przeciwnie, czuje się przegrany jako człowiek.

Konrad Wallenrod jest postacią tragiczną z wielu powodów. Bardzo kocha Litwę, swój kraj rodzinny jednak...

Podobne wypracowania