Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Główną bohaterką „Kłamczuchy” Małgorzaty Musierowicz jest Aniela Kowalik.Gdy miała ona 2 lata, straciła matkę. Wychowywała się w Łebie, pod okiem ojca. Któregoś dnia poznała „mężczyznę swoich marzeń” i postanowiła wyjechać za nim do Poznania.

Z wyglądu była drobną, czarnowłosą dziewczyną, noszącą okulary (które często zdejmuje, gdyż uważa, że bardzo ją szpecą). Dzięki swojemu uśmiechowi potrafiła zjednywać sobie ludzi.

Aniela została określona mianem „Kłamczuchy”. Nic w tym dziwnego, ponieważ jej życie pełne było mniejszych lub większych kłamstw. Do Poznania trafiła, by rozpocząć naukę w liceum poligraficznym. Zamieszkała tam u rodziny, którą zalała fałszywymi historiamio swoim życiu. Ukrywała prawdę także w mniej znaczących sytuacjach – np. podczas opieki nad dziećmi.

Anielę cechowała także wielka zaradność i elokwencja. Potrafiła poradzić sobie w każdej sytuacji, nigdy nie tracąc rezonu. Jako Franciszka Wyrobek pracowała w roli pomocy domowej u rodziny Pawełka – mężczyzny jej marzeń – i radziła sobie z tym doskonale. Bohaterka nienawidziła nudy i cały czas starała się poszukiwać jakichś urozmaiceń. Jej wielką pasją było aktorstwo. Zaczytywała się w dramatach, odgrywała...

Podobne wypracowania