Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett - biografia, życiorys

Burnett Frances Hodgson urodziła się 24 listopada 1849 roku w Manchesterze. Do szesnastego roku życia mieszkała w Wielkiej Brytanii. Kiedy pisarka była nastolatką, jej rodzina zdecydowała o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd, o którym mowa, datuje się na rok 1865. Powodem takiego stanu rzeczy był fakt, iż po śmierci ojca matka nie dawała sobie rady z utrzymaniem rodziny. Firma handlowa, którą pozostawił jej mąż, upadała, ostatecznie zbankrutowała. Matka pisarki miała w Stanach brata, który skłonny był im pomóc. Decyzja o wyjeździe zapadła szybko i nieodwołalnie. Rodzina Frances wyruszyła w podróż, której celem było miasto Knoxville w stanie Tennessee. Sytuacja materialna co prawda uległa znacznej poprawie, jednakże nadal nie była dobra.

Pisarka zadebiutowała na łamach „Godey Ladie’s Magazine”. Wydarzenie to otworzyło jej drogę do publikowania również w innych czasopismach. Tym samym mogła wesprzeć finansowo matkę i rodzeństwo. Życie w Knoxville wywarło na Burnett ogromny wpływ. Otaczała ją wspaniała przyroda, którą obserwowała. Zachwycała się bujną roślinnością oraz bogactwem świata zwierząt. Dostrzegała w nich niebywałe piękno i urok. Potrafiła swoje zainteresowania i fascynacje przenieść...

Podobne wypracowania