Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis miejsca

opis, Polska, jak napisać

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bardzo lubię podróżować, szczególnie po naszym pięknym kraju. Jest w nim mnóstwo ciekawych miast i wsi, w których znajdziemy cudowne zabytki i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ja szczególnie cenię sobie południe Polski, ponieważ jest tam mnóstwo czarujących miejsc, które nie są szczególnie znane. Jednym z takich miejsc jest właśnie Rymanów Zdrój, uzdrowisko leżące w Beskidzie Niskim.

Jest to wspaniała miejscowość, która znajduje się na wysokości około 400 metrów powyżej poziomu morza. Otoczona natomiast jest siedmioma wzgórzami, które osiągają wysokość do prawie 700 metrów powyżej poziomu morza, a są to: Żabia Góra (481 m p.p.m.), dwuszczytowy Dział (673 m p.p.m. i 668 m p.p.m.), Mogiła (606 m p.p.m.), Glorietka (572 m p.p.m.), Sucha Góra (611 m p.p.m.), Zamczyska (568 m p.p.m.) i Kopiec (635 m p.p.m.). Wśród tych porośniętych lasami wzgórz znajduje się uzdrowisko, w którego centralnym punkcie mieści się park zdrojowy. Jest on pełen wąskich alejek, po których mogą spacerować turyści. Umieszczone zostały tam również zielone, drewniane ławeczki, na których każdy zmęczony podróżny może usiąść, by cieszyć...

Podobne wypracowania