Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Forma listu - list do Pinokia z wyrazami radości z powodu jego przemiany

Kochany Pinokio,                                   

dzisiaj rano otrzymałem wiadomość, że spełniło się największe marzenie dwojga bardzo bliskich mi osób – Twoje i Gepetta. Teraz zapewne już wiesz, że aby osiągnąć upragniony cel trzeba naprawdę się starać i wiele pracować. Jestem dumny z Ciebie, ponieważ wytrwałeś w byciu dobrym i posłusznym dzieckiem, za co zostałeś tak pięknie nagrodzony.

Oczywiście Twoje nowe ciało może początkowo sprawiać Ci nieco problemów. Nie jest tak łatwo przyzwyczaić się do płynnych ruchów ciała. Jednak nie poddawaj się, skoro tyle już wytrwałeś, to na pewno uda Ci się opanować nowe możliwości. Zwróć też uwagę na to, że teraz, kiedy będziesz kłamał, nie będzie wydłużał się Twój nos. Lecz postaraj się pamiętać o innych reakcjach ludzkiego ciała na mówienie nieprawdziwych rzeczy. Teraz możesz się pocić, czerwienić, mogą trząść się Twoje ręce. Zapewne minie trochę czasu zanim poznasz wszystkie tajemnice swojego nowego „Ja”.

Jednak nie piszę do Ciebie tylko po to, by udzielić Ci kilku przestróg i wskazówek.  To Tobie zostawiam uczenie się życia w innym ciele. Chciałbym po prostu wyrazić swoją nieopisaną radość. Zawsze w Ciebie wierzyłem i nie miałem wątpliwości, że uda Ci się osiągnąć wymarzony cel. Zapewne nie masz nawet pojęcia, jak bardzo się cieszę. Czy może być coś piękniejszego niż to co spotkało Ciebie? Jeszcze niedawno byłeś z drewna i Twoje ciało sprawiało Ci tak wiele problemów. Teraz niczym nie różnisz się od innych chłopców, a wkrótce będziesz mógł nawet przyłączyć się do ich zabaw. To cudowne, że Twoje życie nabierze w końcu prawdziwego wymiaru.

Kończę już ten list, ponieważ zapewne masz teraz lepsze rzeczy do roboty niż czytanie tego, co ktoś do Ciebie napisze. Pamiętaj tylko o tym, że z Twoim nowym ciałem wiążą się nie tylko przyjemności, ale także nowe obowiązki.
                                                              Twój wierny fan.

P.S. Uściskaj ode mnie Gepetta i pogratuluj trudu, który włożył w Twoje wychowanie.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy,

Podobne wypracowania do Forma listu - list do Pinokia z wyrazami radości z powodu jego przemiany