Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Forma listu - list do Pinokia z wyrazami radości z powodu jego przemiany

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kochany Pinokio,                                   

dzisiaj rano otrzymałem wiadomość, że spełniło się największe marzenie dwojga bardzo bliskich mi osób – Twoje i Gepetta. Teraz zapewne już wiesz, że aby osiągnąć upragniony cel trzeba naprawdę się starać i wiele pracować. Jestem dumny z Ciebie, ponieważ wytrwałeś w byciu dobrym i posłusznym dzieckiem, za co zostałeś tak pięknie nagrodzony.

Oczywiście Twoje nowe ciało może początkowo sprawiać Ci nieco problemów. Nie jest tak łatwo przyzwyczaić się do płynnych ruchów ciała. Jednak nie poddawaj się, skoro tyle już wytrwałeś, to na pewno uda Ci się opanować nowe możliwości. Zwróć też uwagę na to, że teraz, kiedy będziesz kłamał, nie będzie wydłużał się Twój nos. Lecz postaraj się pamiętać o innych reakcjach ludzkiego ciała na mówienie nieprawdziwych rzeczy. Teraz możesz się pocić, czerwienić, mogą trząść się Twoje ręce. Zapewne minie trochę czasu zanim poznasz wszystkie tajemnice swojego nowego „Ja”.

Jednak nie piszę do Ciebie tylko po to, by udzielić Ci kilku przestróg i wskazówek.  To Tobie zostawiam...

Podobne wypracowania