Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Idealna rodzina - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Żadna rodzina nie jest idealna, ponieważ nie istnieją idealni ludzie. Każdy z nas ma pewne wady, które nam samym często wydają się nieistotne, naszym bliskim potrafią jednak sprawić sporo przykrości. Każdy ma również inne oczekiwania wobec rodziny, inne będą więc wizje jej ideału.

Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że dobra rodzina jest wspólnotą ludzi, którzy troszczą się o siebie nawzajem i zawsze gotowi są nieść sobie pomoc. Bliscy powinni być wobec siebie solidarni i lojalni, wspólnie rozwiązywać problemy i dbać o to, by wszyscy członkowie rodziny byli bezpieczni, spełnieni i zadowoleni z życia. Obowiązek opieki nie dotyczy więc jedynie relacji rodzic-dziecko, powinien działać również w drugą stronę, jak i pomiędzy samymi rodzicami czy rodzeństwem. Członek szczęśliwej rodziny powinien mieć poczucie, że w żadnej złej sytuacji życiowej nie zostanie sam, że nie ma takiego problemu, w którym jego bliscy nie chcieliby mu pomóc.

Powodzenie ukochanych ludzi powinno być nierozłącznym elementem szczęścia każdego członka rodziny z osobna, dlatego też, moim zdaniem, obowiązkiem rodziców wobec dzieci jest zapewnić im nie tylko bezpieczeństwo i dobre warunki bytu, ale również edukację, od której...

Podobne wypracowania