Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaki jest sens cierpienia? - Czy cierpienie uszlachetnia? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Cierpienie uszlachetnia – tak głosi popularna maksyma. Na czym jednak polega owo uszlachetnianie? W jaki sposób dzięki cierpieniu stajemy się lepszymi ludźmi? To trudne pytanie, które każdy dorastający człowiek musi zadawać sobie częściej lub rzadziej, z całą pewnością nie ominie ono jednak nikogo.

Cierpienie jest bowiem nieodłącznym elementem życia, stając się niejednokrotnie jego najlepszym, choć bardzo surowym, nauczycielem. Cierpimy za błędy własne i otaczających nas ludzi, ponosząc zawsze nieuniknioną karę, która staje się przestrogą przed pomyłkami i złymi uczynkami w przyszłości. Nie należy nigdy zapominać o tym, że wszystko, co dajemy od siebie światu, powraca do nas prędzej czy później w formie, której często nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jeśli wiec czynimy dobro – ktoś kiedyś w najmniej spodziewanej sytuacji wykaże się dobrocią wobec nas. Jeśli jednak ranimy innych ludzi, możemy spodziewać się, że czeka nas cierpienie nie mniejsze od tego, jakie sami zadaliśmy – być może nie ze strony tej samej osoby, być może nie w takiej samej sytuacji, ale nasze zło z pewnością do nas powróci. W takim sensie cierpienie staje się więc pewnego rodzaju „symulatorem”, który pozwala nam poczuć na...

Podobne wypracowania