Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - opis postaci z książki (wybranej)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Opowieści z Narnii” to książka o istnieniu dwóch równoległych światów – rzeczywistego, pogrążonego w zawierusze wojennej oraz fantastycznego, Narnii, gdzie także nie ma pokoju, a siły dobra i zła walczą ze sobą. Postać, jaką chciałbym opisać, to Biała Czarownica, wiedźma, która rządzi w Narnii.

Biała Czarownica jest kobieta o niezwykle bladej twarzy i czerwonych ustach. Nienaturalna bladość sprawia, że twarz wiedźmy wygląda trochę jak maska, nie wyraża żadnych uczuć. Czarownica jest wysoka, ubiera się po królewsku i mieszka w lodowym pałacu, ozdobionym posągami, w jakie zamieniała sprzeciwiających się jej lub nieposłusznych poddanych. Za sprawą wiedźmy w całej Narnii panuje zima, ciągle leży śnieg. Władczyni jeździ po swym królestwie na saniach, zaprzężonych w renifery. Każde jej pojawienie się wywołuje strach, zwierzęta schodzą jej z drogi, bojąc się, ze w gniewie pozamienia ich w posągi.
 
Biała Czarownica za wszelką cenę chce utrzymać swoją władzę – boi się powrotu potężnego lwa, Aslana, założyciela Narnii, który odszedł nie wiadomo dokąd, a wtedy wykorzystała okazję i zdobyła tron. Stara przepowiednia mówi, że królami Narnii będzie czworo ludzi, dwóch potomków...

Podobne wypracowania