Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Władca Pierścieni” - charakterystyka Legolasa

Legolas jest fikcyjną postacią stworzoną przez J.R.R Tolkiena. Występuje jako jeden z głównych bohaterów powieści ,,Władca pierścieni”. Jest on księciem Mrocznej Puszczy , pochodzi z królewskiej linii elfów, Sindarów. Nie wiemy, ile dokładnie miał lat, jednak czytając powieść możemy się  dowiedzieć, iż w czasie Wojny o Pierścień ma już kilka tysięcy lat. Legolas jest synem Thranduila, wnuczkiem Orophera, który zginął walcząc przeciwko Sauronowi. Bohater ma wspaniały, dalekosiężny wzrok oraz wyśmienity słuch, dzięki czemu został cennym członkiem Drużyny Pierścienia:

,, - Jeźdźcy! - krzyknął Aragorn zrywając się z ziemi. - Wielu jeźdźców na śmigłych koniach zbliża się do nas. 

- Tak - rzekł Legolas. - Jest ich stu pięciu. Włosy maja jasne, a włócznie lśniące. Przewodzi im maż wysokiego wzrostu. 

Aragorn uśmiechnął się. 

- Bystre oczy elfa - powiedział. 

- Niewielka sztuka - odparł Legolas. - Ci jeźdźcy są przecież nie dalej niż o pięć staj”.

Początkowo Legolasowi trudno było porozumieć się z pozostałymi członkami Drużyny, najwięcej powodów do kłótni dostarczał mu krasnolud Grimlim. Jednak w trakcie podróżowania ich wzajemny stosunek do siebie uległ radykalnej zmianie. Stali się przyjaciółmi, mogli na siebie liczyć w każdej sytuacji, razem też pokonali wielu wrogów. Legolas był bardzo odważny i waleczny. Brał udział między innymi w  Bitwie o Rogaty Gród, gdzie wsławił się jako strzelec wyborowy, zabijając 42 orków oraz ratując życie Aragornowi. Od Pani Złotego Lasu otrzymał w darze wspaniały, długi łuk, który służył mu wiernie w walce z wrogiem. 

Podczas wyprawy Legolas oprócz wsławieniu się w walkach i potyczkach, zyskał coś więcej, a mianowicie, przyjaciela. Początkowo niechętnie doń nastawiony, Grilli szybko odnalazł w towarzyszu podróży najlepszego kolegę. Świadczy o tym fakt, iż po śmierci Aragorna, Gimli opuścił Śródziemie razem z Legolasem:

,, (...) Legolas zabrał z sobą Gimlego, syna Gloina, ze względu na łącząca ich przyjaźń, jakiej nigdy w dziejach nie spotkano poza tym elfem a krasnoludem”.

Podobne wypracowania do Tolkien „Władca Pierścieni” - charakterystyka Legolasa