Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charakterystyka Harry'ego Pottera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Harry Potter jest bohaterem powieści J. K. Rowling o świecie czarodziejów. Świat, który stworzyła autorka jest pełen magii, przygód i niespotykanych stworzeń, z którymi Harry, główny bohater, na co dzień obcuje od momentu skończenia jedenastego roku życia. Rodzice chłopca,  James i Lily, zginęli z rąk czarnoksiężnika, który trafił ich śmiertelnym zaklęciem. Matka, zasłaniając własne dziecko, uchroniła je przed śmiercią i jednocześnie przekazała mu potężną moc w postaci osłony, która w przyszłości niejednokrotnie pomagała mu zwyciężyć w walce z czarnoksiężnikiem, Lordem Voldemortem. Po tragicznej nocy, kiedy zginęli rodzice chłopca, pozostała mu jedna tyko pamiątka: blizna na czole w kształcie błyskawicy. Po tym rozpoznawali go inni czarodzieje, był to jego symbol.  

Kiedy poznajemy chłopca w pierwszej części jego przygód, ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, jest on jedenastoletnim, nieświadomym swoich mocy czarodziejem. Jak na swój wiek jest raczej wątły, ma kruczoczarne, zawsze rozczochrane włosy i duże zielone oczy. Blizna na czole wyróżnia go spośród reszty czarodziejów, ponieważ jest dowodem, że przeżył atak śmiertelnego zaklęcia, które odbijając się od niego...

Podobne wypracowania