Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stanisław Lem „Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła” - streszczenie, bohaterowie, opracowanie

charakterystyka postaci, literatura współczesna, streszczenie, Bajki robotów, Stanisław Lem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła” to zabawna opowieść o specyficznych rządach pewnego króla, który miał dosyć kontrowersyjne wojenne zamiłowania.

Król Poleander, bo o nim mowa, panował od lat na Kyberze. Uwielbiał cybernetykę i sztukę wojenną. Niestety nie mógł do końca spełnić się jako wojownik i pokazać swojego żołnierskiego, odważnego serca poddanym, gdyż nikt nie chciał napaść na jego państwo. Z powodu braku wrogów król rozkazał zbudować sztucznych napastników i to właśnie z nimi prowadził swoje walki. Oczywiście cierpiała na tym najbardziej ludność cywilna, która musiała opłacać kolejne cybernetyczne machiny władcy, a w dodatku co chwilę odnawiać zniszczone wojennymi pochodami wioski i miasta.

Po pewnym czasie znudziły się te zabawy strategiczne królowi i wymyślił, że zbuduje na Księżycu należącym do jego planety wojska, z którymi będzie toczyć kosmiczne walki. Inżynierowie stworzyli więc wielką machinę cyfrową i umieścili ją na Księżycu. Któregoś dnia król wydał rozkaz machinie, by zrobiła elektroskok na jego planetę. Niestety treść depeszy uległa zniekształceniu i zamiast „elektroskoku” powstał „elektrosmok”. Maszyna wypełniła...

Podobne wypracowania