Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - Ania Shirley patrzy na Zielone Wzgórze

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ania Shirley to jedenastoletnia dziewczynka, adoptowana przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów, mieszkających na farmie, zwanej Zielonym Wzgórzem. Cuthbertowie pragnęli zaopiekować się osieroconym chłopcem, ale na skutek pomyłki przysłano małą Anię, dziewczynkę chudą i wysoką, o zielony oczyma i długimi, ogniście rudymi włosami. Mała nigdy nie miała prawdziwego domu, tułała się od jednej rodziny do drugiej, opiekując się dziećmi. Prawie nie  chodziła do szkoły. Nic dziwnego, że Zielone Wzgórze od razu urzekło Anię. Kiedy pierwszy raz zobaczyła okolicę i dom, w którym miała mieszkać, zachwyciła się tym miejscem. Rzeczywiście, krajobraz był piękny. Dom Maryli i Mateusza otaczała zieleń. Po jednej stronie rosła wielka wiśnia, zakwitająca wiosną pięknymi kwiatami. Wzgórze porośnięte było lasem świerkowo-sosnowym, rosły tam też brzozy a po drugiej stronie było pole koniczyny. Z tyłu domu był wielki sad z jabłoniami i piękny ogródek z bzami. Z jednej strony domu płynął strumyk, a stojąc na wzgórzu można było w oddali dostrzec morze. Bez wątpienia miejsce było bardzo urokliwe.

Ania nie byłaby jednak sobą, gdyby nie nadała różnym miejscom w okolicy wymyślonych przez siebie nazw. Dziewczynka miała bardzo bujną wyobraźnię,...

Podobne wypracowania