Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja wizja nieba - opis raju

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niebo, raj, od zawsze przynosi nam pozytywne skojarzenia. Prototypem raju był ogród Eden opisany w Starym Testamencie Pisma Świętego. To tam rozpoczyna się historia człowieka oraz jego upadku. To stamtąd pochodzi człowiek – z krainy wiecznej szczęśliwości i uciech ducha przedstawionej jako swoisty azyl, schronienie, gdzie wszystko jest dobre, bo boskie.

Moja wizja nieba jest nieco inna. Miejsce to położone jest wśród złotych chmur. Jest to miejsce jak najbardziej rzeczywiste i materialne. Jest to rozległe terytorium, gdzie ustawione są domki jednorodzinne. Domki te zamieszkują ludzie, którzy za swojego życia byli szlachetni i służyli prawdzie. Są to budowle niewielkie, ale tak naprawdę bogate wewnątrz. Urządzone są z gustem i ze smakiem. Jest tam wystarczająco miejsca dla każdego domownika.

Każdy ma swój osobny kąt, gdzie zajmuje się rzeczami, które interesowały go za czasów jego bytności na ziemi. W domu zawsze jest czysto i schludnie. Nie brak tam niczego.  Mieszkają  tam całe rodziny. Każdy człowiek powraca na łono rodziny, jeżeli był wtedy szczęśliwy. Wnętrze mieszkania jest bardzo bogate. W środku jest zawsze ciepło, nigdy nie brakuje ciepłej wody, prądu i najważniejszych dla ludzkiej egzystencji elementów.

Ludzie...

Podobne wypracowania