Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Orwell „Folwark zwierzęcy” - charakterystyka Majora

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Major to „medalowy knur rasy angielska średnia biała”. W folwarku dworskim cieszył się nieposzlakowaną opinią, szacunkiem i uznaniem innych zwierząt, które czciły go niemal jak duchowego przywódcę. Nikt nie sprzeciwiał się jego zdaniu, wszyscy wysłuchiwali jego słów z zapartym tchem.

Knur brał udział w różnych wystawach i nazywany był „Pięknością z Willingdon”, dzięki czemu nigdy nie musiał harować dla człowieka w gospodarstwie. Z tego względu również cieszył się tak dużym poważaniem innych – nikt nigdy nie śmiał zakwestionować jego pozycji: „W końcu stodoły Major spoczywał na czymś w rodzaju podwyższenia wygodnie wymoszczonego słomą, oświetlała go latarnia wisząca na górnej belce. Miał dwanaście lat i choć się ostatnio roztył, wciąż wyglądał dostojnie, a jego ryj miał mądry i dobrotliwy wyraz, mimo iż nigdy nie wycięto mu kłów”.

Pod pewnym względem Major przewyższa swoich towarzyszy. Zdaje się być starym mędrcem u kresu żywota. Przeżył już całe swoje życie, a teraz swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami chce podzielić się z towarzyszami niedoli. Zwraca uwagę na coś, czego inne zwierzęta nie dostrzegały – pracują dla człowieka, nic w zamian za to nie otrzymując. Pod...

Podobne wypracowania