Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” - opracowanie. Problematyka książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka „Tam, gdzie spadają anioły” Doroty Terakowskiej porusza uniwersalny problem dobra i zła oraz zmagania się tych dwóch wartości. Pisarka zastanawia się także nad siłami i mechanizmami kierującymi ludzkim życiem. Punktem wyjścia jest epizod z życia pięcioletniej Ewy.

Pewnego dnia dziewczynka staje się świadkiem nietypowego zjawiska – widzi jak na niebie walczą ze sobą białe i czarne anioły. Jeden z białych, jasnych aniołów spada w głąb lasu – zostaje pokonany. Ewa jeszcze nie wie, że to, co obserwowała, będzie miało dla niej ogromne znaczenie. Jak się bowiem okazuje, anioł, który przegrał, był jej aniołem stróżem. Od tej pory Ewę prześladuje seria nieszczęść, której kumulacją jest wiadomość o nieuleczalnej chorobie dziewczynki – w wieku trzynastu lat zaczyna chorować na białaczkę. Nieszczęścia, jakie dotykają Ewę, wywołują podziały w rodzinie – rodzice nie wierzą w pech prześladujący ich córkę, podobnie jak nie uwierzyli w jej opowieści o walce aniołów. Innego zdania jest babcia, która widzi jakieś nadnaturalne przyczyny w zdarzeniach z życia Ewy.

Historia dziewczynki opowiedziana jest równolegle z wątkiem dotyczącym Ave, pokonanego anioła, który jest jednocześnie...

Podobne wypracowania