Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy warto było przeczytać lekturę „Kamienie na szaniec”?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego to lektura szczególna, z którą zapoznać się powinni nie tylko ludzie zainteresowani tematyką wojenną, lecz wszyscy Polacy posiadający umiejętność czytania. Moje, nieco może odważne słowa, postaram się uzasadnić poniżej.

Opowieść o Rudym, Alku i Zośce to przede wszystkim bardzo cenny dokument historyczny, podający nie tylko suche fakty, ale także ukazujący sytuację, w jakiej znaleźli się młodzi ludzie po wybuchu II wojny światowej. Teraz, kiedy żyjemy w stabilnych czasach, trudno jest nam wyobrazić sobie okrucieństwo konfliktu zbrojnego. Nie tylko przecina on ludzkie życia, ale dezintegruje także wszystko to, co nadaje im sens – marzenia i plany. Podczas czytania powieści Aleksandra Kamińskiego możemy poznać prawdziwe życie, toczące się w czasie wojny, poświęcone nie tylko walce z okupantem, ale także próbom uporządkowania codzienności.

„Kamienie na szaniec” to wielka lekcja patriotyzmu, honoru i wierności. Przedstawieni w książce bohaterowie są postaciami niezwykle wartościowymi. Pomimo niezwykle silnych przeciwności losu, nie pozwalają na to, by ich życie toczyło się w ciemności. Prędko porzucają swoje młodzieńcze marzenia i, skoro wymaga tego sytuacja, postanawiają stanąć...

Podobne wypracowania