Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Flaubert - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gustaw Flaubert urodził się 12 grudnia 1821 roku w miejscowości Rouen. W historii literatury zasłynął jako wybitny pisarz. Jego ojciec Achille Flaubert i matka Anna Justyna mieli zapewne inne plany co do przyszłości swojego dziecka. Początkowo Gustaw uczył się w Rouen. Tu ukończył szkołę i zdał maturę. W roku 1840 opuścił dom rodzinny, aby studiować prawo na uniwersytecie w Paryżu. W tym okresie udał się w podróż w Pireneje. Korzystając z chwili wolności odwiedził również Korsykę. „Znudzenie” to określenie, które nie wyrazi w pełni tego, co czuł pisarz podczas odbywania studiów. Zagadnienia związane z prawem nie interesowały go. Od dziecka przejawiał zacięcie literackie i miłość do literatury. Dlatego, gdy zmarł jego ojciec, Gustaw niemalże od razu porzucił studia prawnicze i powrócił do matki, z którą zamieszkiwał w Croisset. Była to jego samotnia. Na powrót do domu miało wpływ jeszcze jedno wydarzenie. Flaubert w roku 1844 zapadł na chorobę, prawdopodobnie był to jakiś rodzaj nerwicy. Niestety nie udało się ustalić, na co tak naprawdę chorował pisarz.

Autor „Pani Bovary” nie potrzebował towarzystwa ani przebywania wśród tłumów. Całe dnie poświęcał pracom nad tekstami. Zdarzały mu się...

Podobne wypracowania