Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Listy starego diabła do młodego” - opis wybranych sposobów kuszenia człowieka w książce

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Clive Staples Lewis w swojej książce „Listy starego diabła do młodego” przedstawia opis metod, pozwalający diabłom sprowadzać ludzi na złą drogę, kusić ich i w konsekwencji opanować ludzką duszę. Potrzebna jest im do zaspokojenia diabelskiego głodu i zespolenia z przywódcą piekła, nazywanym Naszym Ojcem z Otchłani. Diabły wykorzystują ludzkie wady i słabości, podsycają chwile zwątpienia, manipulują człowiekiem tak, by stał się narzędziem w ich ręku.

Jednym ze sposobów kuszenia jest ogłupianie swojej ofiary, przemawianie do niej za pomocą emocji a nie argumentów, bo argumentami posługują się aniołowie. Kusić należy drobnymi kroczkami, delikatnie i nienachalnie, ale stanowczo. Diabły powinny umacniać w człowieku jego wady, na przykład zamiłowanie do hazardu, nałogów, takich jak pijaństwo czy obżarstwo. Zadaniem diabłów jest przekształcenie tych nałogów i słabości w uzależnienie, a jednocześnie sprawienie, by człowiek nie zauważył tego, że jest uzależniony i słaby. W ten sposób będą w stanie zapanować nad człowiekiem. Do kuszenia należy wybrać odpowiednią porę - będzie ono skuteczniejsze, kiedy człowiek jest zmęczony. Niezykle istotne jest nakłonienie człowieka do ulegania popędowi seksualnemu, sprawienie by popęd...

Podobne wypracowania