Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ogród - opis ogrodu

Czasami, kiedy mam chwilę, spędzam czas w naszym wielkim ogrodzie. Znajduje się tam wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Zajmuje on powierzchnię kilku hektarów i nawet w czasie szybkiego spaceru nie jesteśmy w stanie przebyć go całego – wzdłuż i wszerz. Znajduje się w nim wiele ciekawych punktów, które cieszą oczy swoim wspaniałym widokiem.

Do Ogrodu „Garden” wchodzi się przez wielką, marmurową bramę. Cała powierzchnia tego terytorium ogrodzona jest drewnianym płotem wystylizowanym na czasy klasyczne. Przed nami rozpościera się obraz długiej, wąskiej alejki prowadzącej do samego serca tego przepięknego miejsca. Dookoła rozpościera się zielona murawa. Ta część ogrodu pozbawiona jest roślinności ozdobnej. Rośnie tutaj gruby płot bukszpanowy, przycięty w obfity prostokąt, stojący po bokach alejki. Nieopodal znajdziemy także drzewa ozdobne i iglaste takie jak sosny, modrzewie, świerki, jodły, które nie gubią igieł nawet na zimę i uatrakcyjniają ogród.

Dopiero kiedy wchodzimy do samego centrum ogrodu, spotykamy zaczarowany zakątek po brzegi wypełniony kolorami i zapachami. Rosną tutaj w gęstych kępach najróżniejsze kwiaty – od tych hodowanych przez człowieka, aż po te dzikie, na przykład krwistoczerwone maki, stokrotki, pachnące rumianki, fioletowe chabry, puszyste mlecze, margerytki, żółtawe kaczeńce. Soczyście zieloną trawę zdobią także złote i czerwone tulipany, szafiry, krokusy, gęste krzaki kolczastych róż w różnych kolorach (przede wszystkim różowe), hortensje oraz dalie.

W pobliżu tego dywanu kwiatowego znajdziemy miejsce na relaksujący odpoczynek. Pośrodku stoi niewielka drewniana altana, we wnętrzu której można spokojnie usiąść i na przykład poczytać. Rozciąga się stamtąd widok na oczko wodne o dość dużej powierzchni. Powierzchnię krystalicznie czystej wody wypełniają bladoróżowe oraz śnieżnobiałe kwiaty lilii. Woda błyszczy w promieniach słońca. Jej niewzruszoną taflę, przecinają niekiedy ryby pływające w oczku. Żyją tam złote rybki, które wedle legend, spełniają każde najskrytsze życzenie.

W ogrodzie rosną oprócz tego drzewa wiśni. Wyglądają one niezwykle pięknie w czasie nadchodzącej wiosny. Posadzone po obu stronach drogi prowadzącej do altany, tworzą piękną ścieżkę wypełnioną zapachem różowawego kwiecia, które gęsto zakwita na gałęziach owocowych cudów. Dróżka ta nazywana jest Aleją Wiśniową i chociaż nie jest zbyt długa, jest z pewnością jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów tego cudownego ogrodu. Zapachy mieszają się tutaj i przenikają siebie nawzajem, tworząc mieszankę, której nie oprze się żaden człowiek.

Przebywanie w tym miejscu jest miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Mamy naturę na wyciągnięcie ręki. Niekiedy sam człowiek jej pomaga. Ciemnozielony bluszcz wspina się po drewnianych kratach ustawionych tutaj przez miejscowego ogrodnika. Co jakiś czas w ogrodzie odbywają się porządki. Począwszy od wiosny, następuje przekopywanie ziemi, zakopywanie cebulek nowych kwiatów, wyrywanie chwastów, które zdążyły wyrosnąć.

Z pomocą człowieka ogród ten w lecie jest jednym z najpiękniejszych miejsc w pobliżu naszej miejscowości. Jest on otwarty dwadzieścia cztery godziny na dobę, więc można przyjść tam nawet po zmroku. Ścieżki oświetlone są dość dobrze – nie da się tutaj zabłądzić. Niewątpliwie nasz Ogród „Garden” jest bardzo atrakcyjny. Nawet zagraniczni goście, podróżni, często zwiedzają go i wychodzą z niego bardzo zadowoleni. To najlepsza wizytówka naszego miasta.

Podobne wypracowania do Ogród - opis ogrodu