Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis plaży w czasie gorącego lata

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Latem, kiedy jest bardzo gorąco, wyprawa na plażę to bardzo dobry pomysł. Oczywiście trzeba zabrać ze sobą ręcznik, kąpielówki i olejek do opalania. Czasem przyda się także parasol przeciwsłoneczny, by schronić się w jego cieniu. Ja nie lubię leżeć plackiem na rozgrzanym piachu i opalać się, wolę pluskać się i pływać w wodzie. Woda jest najlepszą ochłodą w czasie upalnego dnia.

Kiedy jest naprawdę gorąco, plaża bywa tak zatłoczona, że trudno znaleźć dla siebie wolne miejsce. Trzeba przeciskać się między ludźmi. W wakacje można wybrać się na plażę wcześniej i zająć dobre miejsca. Ale i tak, kiedy dopisuje pogoda, zaraz robi się taki tłok, że trudno wetknąć szpilkę. Ręcznik obok ręcznika, wczasowicz obok wczasowicza. Rodzice z małymi dziećmi, które bawią się w piasku, budując zamki albo fosy, wypełniane wodą. Co jakiś czas pod opieką dorosłych wybierają się do wody, by ochłodzić się z upału lub nazbierać trochę muszelek do ozdobienia swoich piaskowych budowli.

Na wieży siedzi ratownik i obserwuje to, co dzieje się w wodzie. Raz po raz słychać jego gwizdki, bo mimo wyznaczenia obszaru kąpieliska i zakotwiczenia różnokolorowych boi, ludzie wypływają poza ten obszar. Lubię patrzeć na to z boku, odpoczywając po intensywnym wysiłku pływackim lub rozgrzewając...

Podobne wypracowania