Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Richard Nixon - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Richard Milhous Nixon - amerykański polityk, wiceprezydent oraz prezydent USA.

Dzieciństwo i edukacja.

Richard Nixon urodził się 9 stycznia 1913 w miasteczku Yorba Linda w Kalifornii. Jego rodzice, Frank i Hannah, zajmowali się sadownictwem co nie przynosiło im zbyt dużych dochodów. Nixonowie byli głęboko wierzącymi kwakrami. Richard Nixon również uważał się za kwakra. Frank i Hannah oprócz Richarda mieli jeszcze czterech synów: Donalda, Arthura, Harolda i Edwarda. Arthur Nixon zmarł w wieku 7 lat, choć przyczyna zgonu nie została dokładnie wyjaśniona przypuszcza się, że było to zapalenie opon mózgowych. Harold zmarł w wieku 24 lat na gruźlicę.

W roku 1922 Nixonowie przeprowadzili się do Whittier w Kalifornii. W latach 1926 -1928 Richard Nixon uczęszczał do Fullerton High School, a następnie w Whittier High School (1928 - 1930), którą ukończył jako najlepszy uczeń w klasie. Kolejnym krokiem w edukacyjnej ścieżce Nixona była lokalna uczelnia w Whittier gdzie studiował prawo. Po otrzymaniu stypendium Richard Nixon przenosi się na bardziej prestiżowy Duke University w Karolinie Północnej. Studia kończy w 1937 jako trzeci najlepszy student.

Po zakończeniu studiów Richard Nixon próbował zatrudnić...

Podobne wypracowania