Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - charakterystyka Willego Sonnenbrucha

Willi Sonnenbruch to syn Waltera i Berty Sonnenbruchów. Wychował się w Hitlerjugend i w związku z tym, pochwala działania Hitlera. Mieszka w okupowanej Norwegii, gdzie ma kochankę Marikę. W tym kraju pełni on rolę oficera SS.

Ten młody chłopak jest cyniczny, dwulicowy i bezwzględny. Gdy przychodzi do niego załamana kobieta, której syn przebywa w niemieckim areszcie, daje jej złudne nadzieje, że jej dziecko żyje. Przy okazji kupuje od niej za bezcen drogocenny naszyjnik. Bez skrupułów oszukuje kobietę, która myśli, że dzięki temu jej syn odzyska wolność. Daje jej do zrozumienia, że chłopak wymknął im się poprzedniej nocy. Kobieta nie może powstrzymać swojego szczęścia i jest niezmiernie wdzięczna Willemu za tak wspaniałą wiadomość. W rzeczywistości jednak Willi wykorzystuje biedną kobietę, bowiem sam ostatniej nocy bestialsko zakatował jej syna na śmierć. Jest bardzo dumny ze swoich ideałów, tego co robi oraz z bycia Niemcem.

Kolejny raz poznajemy go już w domu rodzinnym, do którego przybył z racji trzydziestego jubileuszu pracy naukowej ojca. Tutaj można dopatrzyć się w nim jedynej chyba pozytywnej w nim cechy. Bardzo kochał swoją matkę. Troszczył się o jej samopoczucie i zdrowie.

Nie trzeba było długo czekać, by...

Podobne wypracowania