Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sergiusz Piasecki - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sergiusz Piasecki to polski pisarz i publicysta polityczny żyjący w XX wieku. Urodził się w 1901 roku jako nieślubne dziecko w zrusyfikowanej, ubogiej rodzinie szlacheckiej. Przykre doświadczenia z dzieciństwa oraz młodości – był świadkiem śmierci swoich przyjaciół – przełożyły się na zachowania Piaseckiego, który związał się ze światem przestępczym.

Następnie, Sergiusz Piasecki wstąpił do armii i walczył w Dywizji Litewsko-Białoruskiej. Po odejściu z armii pisarz kontynuował życie poza prawem, nie zastanawiając się nad perspektywami na przyszłość.

Po I Wojnie Światowej Sergiusz Piasecki związał się z polskim wywiadem. Doświadczenie nabyte podczas współpracy ze złodziejami procentuje – Piasecki jest świetnym wywiadowcą - sprytnym, odważnym i brawurowym. Jednocześnie zarabia na przemycie kokainy – za handel narkotykami wkrótce zostaje zwolniony z wywiadu.

Sergiusz Piasecki ponownie wkracza na drogę przestępczą. Za napad na żydowskich kupców początkowo zostaje skazany na karę śmierci zamienioną później na długoletnie uwięzienie. Przebywanie w ciężkich warunkach skutkuje chorobę – pisarz cierpi na gruźlicę.

W celi więziennej rozpoczyna się edukacja Sergiusza Piaseckiego. Czytając...

Podobne wypracowania