Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ofiara Abrahama - Abraham i Izaak - streszczenie, interpretacja opowieści biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia Abrahama i jego syna, którego urodziła mu żona Sara – Izaaka – zawarta jest w biblijnej Księdze Rodzaju (Rdz 11, 27 – 25, 7). Bóg obdarzył Sarę i Abrahama potomstwem dopiero, gdy byli oni ludźmi w bardzo podeszłym wieku – Abraham miał wtedy 100 lat.

Gdy Izaak, którego narodziny zapowiadał Bóg Abrahamowi, przyszedł wreszcie na świat, jego ojciec był bardzo szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Jednak Bóg postanowił wystawić go na próbę. Rozkazał mężczyźnie udać się na górę Moria i tam złożyć swego ukochanego i wyczekiwanego syna w ofierze. Abraham bez żadnego sprzeciwu wysłuchał woli swego Pana i zabrał Izaaka we wskazane miejsce, gdzie zbudował ołtarz i na umieszczonych w nim drwach ułożył związanego wcześniej syna. Gdy podnosił już rękę z nożem, by zadać chłopcu śmiertelny cios, powstrzymał go Anioł Pański.

W nagrodę za to, że Abraham bez wahania był w stanie poświęcić według rozkazu Boga oczekiwanego przez całe życie potomka, Bóg obwieścił mu, że do końca swych dni będzie żyć w szczęściu i dostatku, a jego potomstwo będzie tak liczne jak gwiazdy na niebie, a on sam stanie się protoplastą wielkiego narodu. Przed śmiercią w wieku 175 lat Abraham spłodził z drugą żoną Keturą...

Podobne wypracowania