Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Grzech pierworodny - co to jest grzech pierworodny? Grzech pierworodny i jego skutki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Grzech pierworodny to skaza, z którą na świat przychodzi każdy człowiek. Brzemię to jest konsekwencją nieposłuszeństwa pierwszych ludzi stworzonych przez Boga, Adama i Ewy.

Opis pychy pierwszych ludzi odnajdujemy w biblijnej Księdze Rodzaju (rozdział 2 oraz 3). Mimo zakazu Boga, Ewa za sprawą szatana sięgnęła po owoc z zakazanego drzewa, a następnie skusiła do spróbowania go również Adama. Bóg rozgniewał się na swoich podopiecznych i za karę wygnał ich z raju. Ludzie musieli bowiem ponieść konsekwencje swojego nieposłuszeństwa i złego zachowania.

W biblijnym opisie znajdujemy informacje dotyczące postępowania Adama i Ewy po wygnaniu z raju. Zaczęli oni odczuwać wyrzuty sumienia, spostrzegli także, że są nadzy, a ciało powoduje ich wstyd. Wszystko zatem się zmieniło, a pierwsi ludzie musieli szukać dla siebie innego miejsca. Bóg przepowiedział także skutki popełnienie grzechu. Od tej pory człowiek miał zdawać sobie sprawę z własnej śmiertelności, doświadczać trudów i bólów życia, borykać się z kłopotami. Także ziemia przestała być przyjazna dla człowieka. Rozgniewany Pan rzekł do Adama, iż od tej pory gleba nie będzie tak urodzajna a on w pocie czoła będzie starał się o zdobycie pożywienia dla siebie i swojej rodziny....

Podobne wypracowania