Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sakramenty: chrzest święty - co to jest chrzest święty? Znaczenie, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrzest święty to jeden z siedmiu sakramentów uznawanych przez Kościół katolicki. Jest to pierwsza łaska, jaką człowiek otrzymuje po narodzinach od Boga.

Chrzest jest najważniejszym sakramentem, ponieważ umożliwia nam przyłączenie się do wspólnoty Kościoła katolickiego. Każdy człowiek skażony jest grzechem pierworodnym, który jest konsekwencją nieposłuszeństwa pierwszych ludzi, Adama i Ewy. Tylko poprzez sakrament chrztu świętego możemy oczyścić się z tego grzechu i być pełnoprawnymi członkami Kościoła.

O sakramencie chrztu świętego dowiadujemy się z Biblii. Ewangelie Nowego Testamentu opisują wydarzenie chrztu Jezusa Chrystusa. Uzyskał on sakrament z rąk Jana, zwanego później Chrzcicielem, w wodach rzeki Jordan (Ewangelia św. Mateusza, 2,13). Natomiast Dzieje Apostolskie zawierają opisy także innych chrztów, wzorowanych na obrzędzie z udziałem Jezusa. Mowa między innymi o opisie chrztu Koryntian czy też Pawła Apostoła. Należy pamiętać, iż sakrament ten ustanowił sam Jezus Chrystus, ponieważ przed odejściem do nieba nakazał swoim apostołom głoszenie nauki oraz udzielenie chrztu zgodnie z zaleceniami. Przeczytać o tym możemy również w Ewangelii św. Mateusza.

Sakramentu chrztu w tradycji chrześcijańskiej udziela kapłan....

Podobne wypracowania