Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Islam - kobiety w islamie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Współczesny świat oferuje kobiecie wiele – przede wszystkim niezależność i wolność. Również i to powinna gwarantować religia. Tak jednak do końca nie jest – szczególnie w wyznaniu takim jak islam. Muzułmanie z reguły nie widzą potrzeby rozdzielania religii od życia świeckiego. Warto zaznaczyć, że według tradycji kobiety są równe mężczyźnie, ale to według religii, która determinuje życie muzułmanina, kobieta jest czymś gorszym niż mężczyzna.

Wszystkie zasady, prawa i obowiązki kobiet zawarte są i w Koranie – świętej ksiedze muzułmanów i w szariacie (korzystają z niego radykalne odłamy szyickie). Obecna sytuacja kobiet w islamskim świecie nie jest tragiczna, ale też niezbyt godna pozazdroszczenia. Mają one zdecydowanie mniej praw niż mężczyźni, często też są dyskryminowane. Niemniej jednak są takie kraje, w których kobieta jest niemal równa mężczyźnie (Turcja).

W Koranie znajdziemy wiele dokładnych przepisów i zasad, jak mężczyzna powinien traktować płeć piękną. Przede wszystkim jest to płeć słabsza, gorsza (z natury), podrzędna. Kobieta sama nie jest w stanie zapewnić sobie niezależności, dlatego powinna słuchać swojego męża i nie sprzeciwiać się mu. Dodatkowo, jeżeli żona jest...

Podobne wypracowania