Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy islam jest religią pokoju? Uzasadnij. Islam jako religia pokoju?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zdecydowanie islam jest jedną najbardziej kontrowersyjnych religii monoteistycznych na świecie. Przede wszystkim wymaga ona bezwzględnego posłuszeństwa wobec jedynego Boga – Allaha. W gruncie rzeczy to właśnie ten nakaz, interpretowany bardzo różnorodnie, przyczynił się do negatywnego postrzegania islamu, ponieważ w imię Allaha dokonano wielu zamachów terrorystycznych. O samym islamie nie mówiło się zbyt wiele, dopóki nie doszło do wstrząsającego ataku na wieże Word Trade Center w Nowym Jorku na Manhattanie. Organizatorem ataku był prawdopodobnie Osama Bin Laden, przywódca organizacji terrorystycznej o nazwie Al-Kaida, muzułmanin.

Islam tak naprawdę czci człowieka, a życie same w sobie uważa za świętość (przynajmniej jeżeli chodzi o doktrynę teologiczną). Pomimo to w imieniu Boga zabija się innych ludzi (szczególnie nie-muzułmanów, których nazywa się „niewiernymi”). W islamie brak czegoś takiego, jak tolerancja religijna. Jest albo wiara w Allaha, albo żadna inna, a wszystko ma swoje źródło w Koranie – jednym z najbardziej kontrowersyjnych tekstów objawionych. Kobiety nie-muzułmanki są praktycznie pozbawione praw w małżeństwie z muzułmaninem. 

Muzułmanie czerpią...

Podobne wypracowania