Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy islam jest religią pokoju? Uzasadnij. Islam jako religia pokoju?

Zdecydowanie islam jest jedną najbardziej kontrowersyjnych religii monoteistycznych na świecie. Przede wszystkim wymaga ona bezwzględnego posłuszeństwa wobec jedynego Boga – Allaha. W gruncie rzeczy to właśnie ten nakaz, interpretowany bardzo różnorodnie, przyczynił się do negatywnego postrzegania islamu, ponieważ w imię Allaha dokonano wielu zamachów terrorystycznych. O samym islamie nie mówiło się zbyt wiele, dopóki nie doszło do wstrząsającego ataku na wieże Word Trade Center w Nowym Jorku na Manhattanie. Organizatorem ataku był prawdopodobnie Osama Bin Laden, przywódca organizacji terrorystycznej o nazwie Al-Kaida, muzułmanin.

Islam tak naprawdę czci człowieka, a życie same w sobie uważa za świętość (przynajmniej jeżeli chodzi o doktrynę teologiczną). Pomimo to w imieniu Boga zabija się innych ludzi (szczególnie nie-muzułmanów, których nazywa się „niewiernymi”). W islamie brak czegoś takiego, jak tolerancja religijna. Jest albo wiara w Allaha, albo żadna inna, a wszystko ma swoje źródło w Koranie – jednym z najbardziej kontrowersyjnych tekstów objawionych. Kobiety nie-muzułmanki są praktycznie pozbawione praw w małżeństwie z muzułmaninem. 

Muzułmanie czerpią...

Podobne wypracowania