Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dobre uczynki - czym są dobre uczynki? Przykłady i ich znaczenie w naszym życiu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dobre uczynki są w życiu każdego człowieka niezwykle istotne. Nie tylko wówczas, gdy sami ich dokonujemy, ale także wtedy, kiedy ktoś inny robi coś dobrego dla nas.

Kościół katolicki wyróżnia tak zwane dobre uczynki. Opisuje je Katechizm Kościoła Katolickiego. Za najważniejsze dobre uczynki uznaje się: modlitwę, post oraz jałmużnę. To dobra podstawowe. Warto zastanowić się, dlaczego modlitwa jest tak ważna. Wielokrotnie radzi się komuś, aby modlił się za bliskich lub w czyjeś intencji. To naprawdę istotne, bowiem modlitwa może zapewnić odpuszczenie grzechów, skrócenie pobytu osoby zmarłej w czyśćcu czy też uzyskanie większej łaski od Pana. Należy modlić się za ludzi zmarłych, chorych i potrzebujących, ponieważ to podstawa oczyszczenia i zbawienia ich duszy.

Dobrym uczynkiem jest też post, stanowi symboliczne upamiętnienie męki Chrystusa i swoiste oddanie mu szacunku za akt zbawienia. Natomiast jałmużna to ofiarowanie pomocy ludziom biednym, bardziej potrzebującym. Czasami jeden mały gest może zapewnić im przetrwanie i choćby chwilę radości. Uważam, że wszyscy ludzie powinni mieć świadomość, jak istotnie jest wykonywanie dobrych uczynków. Dzięki nim nie tylko pomagamy innym, ale sami stajemy się lepszymi ludźmi.

Katechizm...

Podobne wypracowania