Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alfa i Omega - co to znaczy „Alfa i Omega”? Znaczenie, symbol. Alfa i Omega w Biblii - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

tronie” dalej ponownie przedstawia się św. Janowi: „Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec.” (Ap 21, 6), a później podobnie: „Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec.” (Ap 22, 13).

Nazywając Boga Alfą i Omegą, chcemy więc podkreślić Jego wieczne panowanie. To On stworzył świat, czyli zapoczątkował wszystko, co dzisiaj nas otacza, powołał do życia ludzkość. To od Niego pochodzi pojęcie czasu i na Nim się ono kończy; On bowiem decydować będzie o końcu naszych czasów. Sąd Ostateczny nastąpi za Jego przyzwoleniem – zakończy On więc swoje dzieło tak, jak je rozpoczął.

Alfa i Omega są symbolami początku i końca nie tylko w wymiarze światowym, ale także jednostkowym. To dzięki Bogu możemy egzystować na ziemi, również z Jego wyroku kiedyś z niej zejdziemy. Dla każdego chrześcijanina symbolika Alfy i Omegi to jednocześnie nakaz, aby od początku do końca prowadzić życie zgodne z nauką Chrystusa.

Rozważając ów symbol, możemy stwierdzić, że nie ma niczego ponad Boga. On zawiera i obejmuje w Sobie wszystkie byty, dlatego wszystko mieści się w Jego woli. On stoi u początku każdej rzeczy i każdego czynu, dzięki Niemu i przez Niego wszystko osiąga swój koniec. Sytuacja taka jest stała i niezmienna, przypomnijmy...

Podobne wypracowania