Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eucharystia - Czym jest dla mnie Eucharystia?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Doświadczając cudu Eucharystii, odczuwam przede wszystkim wdzięczność i pokorę. Bóg, który jest Stworzycielem wszechświata i włada nim niepodzielnie, zdecydował się zniżyć do poziomu grzesznego człowieka i zejść dla niego na ziemię. Dla Pana nie jest ważne, że człowiek od początku okazał się nieposłuszny i wzgardził wszystkimi darami, które Bóg mu ofiarował. Mimo tego, ponownie wyciągnął do niego rękę i zawarł nowe przymierze.

Boska miłość do człowieka była tak wielka, że nie tylko przyjął On niedoskonałe ciało człowiecze, ale także zgodził się, by ci, których najbardziej ukochał, umęczyli Go i pozbawili życia. Zrobił to bez żadnego sprzeciwu, co świadczy o tym, jak nieskończone i bezwarunkowe jest Boże uczucie żywione do rodzaju ludzkiego i każdego z nas z osobna.

Chrystus przychodząc na ziemię i wyzwalając ludzi z więzów grzechu, dał nam jednocześnie możliwość ciągłego odnawiania łaski, która została ustanowiona za Jego pośrednictwem. Akt Chrystusa nie był pojedynczy, ale powtarza się codziennie, przy każdej mszy świętej. Dzięki ofiarowaniu Ciała i Krwi Syna Bożego nasze grzechy zostają zgładzone, dzięki czemu pozostając w stanie łaski uświęcającej, jesteśmy na prostej drodze do zbawienia.

Codziennie możemy korzystać...

Podobne wypracowania