Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eucharystia - Czym jest dla mnie Eucharystia?

Doświadczając cudu Eucharystii, odczuwam przede wszystkim wdzięczność i pokorę. Bóg, który jest Stworzycielem wszechświata i włada nim niepodzielnie, zdecydował się zniżyć do poziomu grzesznego człowieka i zejść dla niego na ziemię. Dla Pana nie jest ważne, że człowiek od początku okazał się nieposłuszny i wzgardził wszystkimi darami, które Bóg mu ofiarował. Mimo tego, ponownie wyciągnął do niego rękę i zawarł nowe przymierze.

Boska miłość do człowieka była tak wielka, że nie tylko przyjął On niedoskonałe ciało człowiecze, ale także zgodził się, by ci, których najbardziej ukochał, umęczyli Go i pozbawili życia. Zrobił to bez żadnego sprzeciwu, co świadczy o tym, jak nieskończone i bezwarunkowe jest Boże uczucie żywione do rodzaju ludzkiego i każdego z nas z osobna.

Chrystus przychodząc na ziemię i wyzwalając ludzi z więzów grzechu, dał nam jednocześnie możliwość ciągłego odnawiania łaski, która została ustanowiona za Jego pośrednictwem. Akt Chrystusa nie był pojedynczy, ale powtarza się codziennie, przy każdej mszy świętej. Dzięki ofiarowaniu Ciała i Krwi Syna Bożego nasze grzechy zostają zgładzone, dzięki czemu pozostając w stanie łaski uświęcającej, jesteśmy na prostej drodze do zbawienia.

Codziennie możemy korzystać z tej możliwości i czerpać z darów ofiarowywanych nam przez Boga. Jest On samą miłością i najbardziej zależy Mu na naszym zbawieniu, dlatego przez cały czas czeka na nasze przyjście na Eucharystię. Do nas należy wyłącznie wyciągnięcie ręki i odrobina dobrej woli. Jeśli się nią wykażemy, Chrystus obdarzy nas bogactwem swoich łask.

Uzmysławiając sobie ogrom miłości, jaką chce nas obdarzyć Chrystus, z pokorą i pewną nieśmiałością przychodzę przed Jego oblicze, jednak wiem, że moja marność nie zniechęca Go i nie odpycha ode mnie, wręcz przeciwnie – przyjmując Jego Ciało, chce mi dać siłę i łaski, dzięki którym będę mogła radzić sobie z codziennymi problemami i jeszcze bardziej Go ukochać.

Eucharystia znaczy „dziękczynienie”. To Chrystus składa Bogu podziękowanie za Jego wielkie dobro i stworzenie ludzi. Eucharystia powinna stać się także dla nas okazją do podziękowania za dar stworzenia i możliwości stałego przebywania ze zmartwychwstałym Chrystusem.

Podobne wypracowania do Eucharystia - Czym jest dla mnie Eucharystia?