Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dzieci Boże - Co to znaczy być Dzieckiem Bożym?

Na początku Modlitwy Pańskiej wypowiadamy słowa: „Ojcze nasz, który jesteś w Niebie...”, wyznając w ten sposób, że zwracamy się do Boga jako naszego Taty. Kim jest ojciec? To ktoś, dzięki komu mogliśmy pojawić się na świecie, kto jest naszym opiekunem i nauczycielem, czyje rady pomagają nam odnaleźć się w życiu, kto jest od nas o wiele mądrzejszy, bardziej doświadczony i przede wszystkim – pragnie naszego szczęścia.

Oprócz tego, że jesteśmy dziećmi naszych ziemskich rodziców, mamy także Ojca w Niebie, który stoi u początku naszego stworzenia. Jesteśmy potomkami prarodziców ziemskich – Adama i Ewy, którzy sprzeciwili się nakazom i zakazom Boga, dlatego odziedziczyliśmy po nich winę, która nazywa się grzechem pierworodnym. W momencie chrztu świętego jesteśmy jej pozbawieni i możemy w pełni cieszyć się niezachwianą miłością Boga Ojca.

Nasi ziemscy rodzice są niejako odwzorowaniem boskiego Rodziciela i posiadają ten sam rodzaj autorytetu. Czasami denerwujemy się lub buntujemy, kiedy mama lub tata zabraniają nam czegoś lub radzą, że lepiej postąpić tak, a nie inaczej. Często nie słuchamy ich i robimy im na złość, jednak koniec końców okazuje się, że ich rady i napomnienia były słuszne....

Podobne wypracowania