Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co oznaczają następujące słowa Wyznania wiary (Skład Apostolski): „zstąpił do piekieł” oraz „świętych obcowanie”?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Słowa modlitwy Skład Apostolski są podczas mszy momentem kluczowym, ponieważ każdy chrześcijanin wówczas wyznaje fundamentalne składniki swej wiary. Wśród wypowiadanych zdań znajdują się dwie następujące frazy: „zstąpił do piekieł” oraz „świętych obcowanie”.

Zdanie pierwsze dotyczy Jezusa Chrystusa. Liczne wypowiedzi znajdujące się w Nowym Testamencie uznają, że przed zmartwychwstaniem Jezus przebywałw krainie umarłych (Hbr 13, 20). Jest to pierwsze znaczenie, jakie przepowiadanie apostolskie nadało zstąpieniu do piekieł. 

Jezus doświadczył śmierci tak jak wszyscy ludzie, a Jego dusza dołączyła do nich w krainie umarłych, ponieważ trafił tam jako Zbawiciel głoszący dobrą nowinę znajdującym się tam duchom. Ta kraina w Piśmie Świętym nazywana jest Szeolem, piekłem lub Hadesem, ponieważ ci, którzy tam trafili, pozbawieni są oglądania Boga. Ten los dzielą zarówno źli zmarli, jak i dobrzy - wszyscy oczekujący na Odkupiciela. Choć los jednych i drugich nie jest taki sam.

Jezus Chrystus po to zstąpił do piekieł po to, by wyzwolić dusze sprawiedliwych, które czekały na swego Wyzwoliciela w miejscu, które nazywane jest przez Biblię „łonem Abrahama”. Jego celem nie było wyzwolenie...

Podobne wypracowania