Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Potop biblijny i arka Noego - interpretacja, streszczenie, znaczenie historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O historii biblijnego bohatera Noego dowiadujemy się z Księgi Rodzaju (6,9–8,18). Z jego losami wiąże się opowieść o potopie zesłanym na ludzkość przez Boga.

Noe był człowiekiem bardzo dobrym i uczciwym. Bóg darzył go zaufaniem i uważał za swojego wiernego sługę. Niestety, na świecie było wówczas wielu złych i niegodnych łaski Bożej ludzi. Sprzeciwiali się oni woli Pana, dopuszczali się grzechów, byli pyszni i rozpustni. Bóg był bardzo niezadowolony z ich zachowania i postanowił wymierzyć im karę. Chciał zesłać na ziemię ogromny potop, który zgładzi wszystko z powierzchni.

Kiedy Pan podjął już decyzję, przywołał do siebie Noego. Poinformował go o planie potopu i powiedział, że postanowił ocalić jego i jego najbliższą rodzinę. Ocalenie miało być nagrodą za uczciwe i pełne wiary życie. Nakazał zatem zbudować Noemu drewnianą arkę, która w czasie potopu będzie pełniła funkcję schronu. Mężczyzna dostał też dokładne zalecenia co do budowy statku i wykonania każdej jego części. Kolejnym zadaniem, jakie Bóg wyznaczył Noemu, było zgromadzenie w arce zwierząt wszystkich gatunków – samca i samicy każdego rodzaju. Miało to zostać uczynione dla odbudowy świata, już po potopie. Noe miał również zabrać...

Podobne wypracowania