Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Stworzenie człowieka i stworzenie świata - opis, interpretacja, streszczenie historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Opis stworzenia świata znajduje się w pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju. Dowiadujemy się z niego o powstaniu ziemi i sposobie powołaniu człowieka do życia.

Opis ten jest fundamentalny dla religii i wiary judeochrześcijańskiej. Bóg stworzył świat z niczego, uczynił to dla człowieka z powodu wielkiej miłości do niego. Ufając temu, uznajemy, iż wszystko, co nas otacza, jest pięknym i majestatycznym dziełem Pana.

W Księdze Rodzaju znajdują się dwa opisy stworzenia świata. Pierwszy z nich (Księga Rodzaju 1,1–2,4) odgrywa jednak w tradycji znacznie większą rolę. Opis ten nazywany jest przez badaczy kosmologicznym, ponieważ odnosi się do budowy i konstrukcji wszechświata. Jak już zostało wspomniane, Bóg stworzył świat z niczego. Pierwszego dnia  stworzył światło i oddzielił je od ciemności. Drugiego dnia powstało sklepienie niebieskie, które miało oddzielać wody górne od dolnych. Po wykonaniu tego zadania, Bóg nazwał stworzone sklepienie niebem. Trzeciego dnia Pan stworzył ląd oraz roślinność, która miała bujnie go pokrywać. Czwartego dnia powstały Słońce, Księżyc oraz gwiazdy. Piątego dnia Pan powołał do życia zwierzęta wodne i latające. Miały one zamieszkiwać wody i panować wśród przestworzy i oceanów....

Podobne wypracowania