Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego według ciebie warto czytać Pismo Święte podczas modlitwy? Opracowanie tematu

Modlitwa stanowi dla chrześcijanina jedną z najintymniejszych chwil, bowiem podczas modlitwy znajdujemy się bardzo blisko Boga. Jest  niczym innym, jak rozmową z nim. Prawdziwa modlitwa powinna być pokorna, pełna zaangażowania, wypełniona wiarą, nadzieją i miłością. Bóg pozwolił człowiekowi doświadczać modlitwy, by ta służyła mu jako źródło wsparcia, była pomocna w osiągnięciu zbawienia. Kiedy jednak modlitwa jest nieszczera, niechlujna, wypowiedziana bez zaangażowania, warto wtedy sięgnąć do Pisma Świętego, by przypomnieć sobie pewne fakty, które spowodowały, że uwierzyliśmy i zawierzyliśmy Bogu. Warto także sięgać do Pism Nowego i Starego Testamentu, gdyż ukazują nam Boga, życie Jezusa, jego uczniów oraz przekazują biblijne prawdy, które pomagają nam zmagać się z przeciwnościami losu. Dzięki Biblii uczymy się postępować zgodnie z zasadami oraz nauką Kościoła, która zwraca niemałą uwagę na rolę, jaką modlitwa odgrywa w codziennym życiu chrześcijanina. Pozwala ona zbliżyć się do Boga, zmniejszyć dystans pomiędzy tym, co ludzkie, a tym, co Boskie.

Jak powiedział papież Jan Paweł II, Pismo Święte jest niczym pożywienie dla katolika, dlatego powinniśmy z niego korzystać jak najczęściej. Ponadto Biblia może stanowić dla chrześcijanina swoisty przewodnik, pomaga rozwiązywać trudne sprawy, podsuwa mądre rozwiązania. Pomaga mu także bardziej się skupić na modlitwie, kontemplacji, rozmowie z Bogiem. Czytając Pismo Święte człowiek staje się bardziej świadomy swojej wiary, zbliża się do Jezusa oraz Jego przesłania. Biblia pomaga nam zrozumieć sens modlitwy, czyni nas lepszymi rozmówcami i chrześcijanami.

Podobne wypracowania do Dlaczego według ciebie warto czytać Pismo Święte podczas modlitwy? Opracowanie tematu