Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Religia Dlaczego według ciebie warto czytać Pismo Święte podczas modlitwy? Opracowanie tematu

Dlaczego według ciebie warto czytać Pismo Święte podczas modlitwy? Opracowanie tematu

Modlitwa stanowi dla chrześcijanina jedną z najintymniejszych chwil, bowiem podczas modlitwy znajdujemy się bardzo blisko Boga. Jest  niczym innym, jak rozmową z nim. Prawdziwa modlitwa powinna być pokorna, pełna zaangażowania, wypełniona wiarą, nadzieją i miłością. Bóg pozwolił człowiekowi doświadczać modlitwy, by ta służyła mu jako źródło wsparcia, była pomocna w osiągnięciu zbawienia. Kiedy jednak modlitwa jest nieszczera, niechlujna, wypowiedziana bez zaangażowania, warto wtedy sięgnąć do Pisma Świętego, by przypomnieć sobie pewne fakty, które spowodowały, że uwierzyliśmy i zawierzyliśmy Bogu. Warto także sięgać do Pism Nowego i Starego Testamentu, gdyż ukazują nam Boga, życie Jezusa, jego uczniów oraz przekazują biblijne prawdy, które pomagają nam zmagać się z przeciwnościami losu. Dzięki Biblii uczymy się postępować zgodnie z zasadami oraz nauką Kościoła, która zwraca niemałą uwagę na rolę, jaką modlitwa odgrywa w codziennym życiu chrześcijanina. Pozwala ona zbliżyć się do Boga, zmniejszyć dystans pomiędzy tym, co ludzkie, a tym, co Boskie.

Jak powiedział papież Jan Paweł II, Pismo Święte jest niczym pożywienie dla katolika, dlatego powinniśmy z niego korzystać jak najczęściej. Ponadto Biblia może stanowić dla chrześcijanina swoisty przewodnik, pomaga rozwiązywać trudne sprawy, podsuwa mądre rozwiązania. Pomaga mu także bardziej się skupić na modlitwie, kontemplacji, rozmowie z Bogiem. Czytając Pismo Święte człowiek staje się bardziej świadomy swojej wiary, zbliża się do Jezusa oraz Jego przesłania. Biblia pomaga nam zrozumieć sens modlitwy, czyni nas lepszymi rozmówcami i chrześcijanami.

Podobne wypracowania