Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Pontyfikat Jana Pawła II - charakterystyka, opis, ocena pontyfikatu Jana Pawła II

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 22 października 1978 roku. Jego pontyfikat trwał ponad dwadzieścia sześć lat.

Papież Jan Paweł II uważany jest za jednego z najwspanialszych i najlepszych przywódców religijnych w historii Kościoła. Jego pontyfikat nastawiony był przede wszystkim na ludzi, których papież kochał całym sercem. Cechą charakterystyczną Jego duchowego przywództwa były liczne podróże i zagraniczne wyjazdy. Odwiedził wszystkie zamieszkałe przez ludzi kontynenty, aż 104 razy opuszczał Watykan. Jeździł do odległych zakątków, wyruszał do ludzi chorych i ubogich, interesował się sprawami całego świata. Jako pierwszy papież odwiedził Wielką Brytanię, chociaż nie uznaje się tam zwierzchności papieskiej. Najwięcej razy odwiedzał Polskę, Stany Zjednoczone oraz Francję.

Przede wszystkich kochał papież ludzi młodych, dzieci i młodzież, oczywiście ze wzajemnością. Rok 1985 z jego inicjatywy ogłoszono Międzynarodowym Rokiem Młodzieży. Wtedy też Jan Paweł II napisał list apostolski o roli okresu młodości w kształtowaniu postawy dojrzałości życiowej. Również w tym samym roku zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży, na które co roku przyjeżdżali młodzi ludzie z całego świata. Papież poza tym bardzo dbał...

Podobne wypracowania