Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz swój przepis na posłuszeństwo Bogu. Opracowanie

Przepis na posłuszeństwo Bogu jest naprawdę mało skomplikowany. Wystarczy tylko zaufać, zrozumieć oraz być wiernym Słowu Bożemu. Należy wyeliminować ze swego życia lenistwo, pogardę, pychę, nienawiść oraz kłamstwo. Na dalszy plan odsunąć chciwość, chęć zarobienia dużych pieniędzy w  krótkim czasie oraz nie poddać się żądzy władzy i sławy, która do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Należy natomiast być sympatycznym, odważnym, wyrozumiałym i pełnym miłości człowiekiem. Wtedy nawet Bóg nie będzie miał wątpliwości, że dana osoba jest dobrym chrześcijaninem.

Pomocna okazuje się być także codzienna modlitwa, cotygodniowe uczestnictwo w mszy świętej oraz comiesięczna spowiedź, która potrafi ochronić przed kumulowaniem się oraz popełnianiem kolejnych grzechów, które mogą przyczynić się do niesubordynacji względem Boga. Przestrzeganie przykazań bożych oraz przyjmowanie sakramentów świętych na pewno nie zaszkodzi, podobnie jak bezinteresowna pomoc bliźniemu oraz miłość i szacunek do rodziców i przyjaciół. Nie zaszkodzi także być szczerym wobec innych i samego siebie, to bowiem daje nam spokój ducha oraz pewność, że nikomu nie wyrządzimy krzywdy, nikt nie będzie przez nas cierpiał. Oczywiście wierność jest trudna, każdemu też zdarzają się potknięcia. Po to Bóg dał nam zdolność przebaczania krzywd bliźnim.

Konkludując, bycie posłusznym Bogu nie jest sprawą łatwą, jeżeli jednak będziemy wyciągać wnioski ze wszystkich potknięć i porażek, Stwórca na pewno nam wybaczy, co więcej, dzięki temu staniemy się lepszymi ludźmi, a już na pewno lepszymi chrześcijanami.

Podobne wypracowania do Napisz swój przepis na posłuszeństwo Bogu. Opracowanie