Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miłość w Biblii - opracowanie. Rodzaje miłości w Biblii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miłość jest uczuciem kształtującym charakter każdego człowieka. Od urodzenia jesteśmy nią otoczeni i to jej uczymy się jako pierwszej. W Biblii przedstawiono różne obrazy oraz rodzaje miłości, bo nie jest to jedynie uczucie łączące kobietę z mężczyzną. Głównym rodzajem miłości wyeksponowanym szczególnie w Starym Testamencie jest miłość łącząca Boga i człowieka.

Związek małżeński pomiędzy Oblubienicą, a Oblubieńcem jest przymierzem zawartym pomiędzy Bogiem a narodem wybranym. Jest to związek nierozerwalny, który trzeba pielęgnować i dbać o to, aby nic go nie mogło zniszczyć. Miłość jest tutaj siłą spajającą, zespalającą związek. Pielęgnowanie jej to obowiązek najważniejszy. 

Innym rodzajem miłości jest miłość pomiędzy kobietą a mężczyzną, czyli pierwszymi ludźmi - Adamem i Ewą. Bóg stworzył człowieka z miłości i przeznaczył go do tego samego celu - aby kochali. Adam i Ewa mieli tworzyć szczęśliwą rodzinę, zadbać o potomstwo, troszczyć się o zwierzęta i rośliny w Edenie. Wszystko mieli na wyłączność. Ich dążeniem było wzajemne szanowanie się poprzez miłość.

O miłości opowiada również św. Paweł w swoim „Hymnie o miłości”. Opisuje on idealny obraz miłości:

„Miłość cierpliwa jest,

łaskawa...

Podobne wypracowania