Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sens życia według Księgi Koheleta - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Vanitas vanitatum, et omnia vanitas”, czyli „marność nad marnościami i wszystko marność” to słowa w pełni odzwierciedlające przesłanie całej biblijnej Księgi Koheleta. Księga ta poświęcona jest zagadnieniu sensu o znaczenia życia ludzkiego. Biblia zadaje pytania i daje odpowiedzi na pytanie, czym jest życie ludzkie, jak odnaleźć szczęście, gdzie go szukać.

„Marność nad marnościami” mówi o wszystkim tym, co w naszym życiu przemija. Samo życie przemija. Tak naprawdę nie ma żadnego stałego punktu poza Bogiem. Wszystko traci na swojej wartości - uroda, bogactwo. Nic z tych rzeczy nie może do końca uszczęśliwić człowieka, bo są to jedynie materialne korzyści. Mogą go cieszyć jedynie przez jakiś czas. Sam człowiek pojawia się na świecie na krótką chwilę. Poddany jest procesowi starzenia oraz umierania. Śladami jego obecności będą jedynie prochy i kości. Życie człowieka to tyle, ile mgnienie oka.

W Księdze Koheleta jest podany przepis na prawdziwe szczęście. Należy żyć tym, co mamy, każdym następnym dniem, każdą następną chwilą. Nie można być obojętnym wobec cierpienia, a także wobec wielkiej radości. Autor Księgi Koheleta proponuje „złoty środek”, czyli wymiarkowanie pomiędzy skrajną szczęśliwością, a...

Podobne wypracowania