Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sens życia według Księgi Koheleta - opracowanie - strona 3

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

świecie jest, przeminie. To, co zgromadzimy za życia - bogactwa materialne, skarby, posiadłości - to wszystko zginie razem z nami. Nie w tym tkwi tajemnica sensu życia.

Sensem życia jest wiara w Boga jedynego, który dał nam możliwość życia na tej ziemi. Odpowiednikiem słowa marność jest „przemijanie”. Przemijanie wpisane jest w życie każdego człowieka, stworzenia bożego i nic nie powstrzyma tej zasady. Bóg stworzył nas śmiertelnymi i musimy pamiętać, że nasz czas na ziemi jest ograniczony. Sens naszej egzystencji powinniśmy czerpać z nauk religijnych Biblii. Tam znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Trudno jest jednoznacznie określić, czym jest sens życia, gdzie go możemy znaleźć. Autor Księgi Koheleta wskazuje, gdzie go nie szukać - nie w bogactwach materialnych, korzyściach majątkowych, a w duszy, w samym sobie. Jeżeli człowiek znajdzie harmonię w swoim wnętrzu, będzie żył w harmonii z innymi. Wszystko, co „trwałe”, przeminie z nakazu Boga, bo tylko Bóg jest trwały. Człowiek powinien zdać sobie sprawę z tej racji, gdyż jest ona największą prawdą dotyczącą ludzkiego istnienia.

Biblia mówi także o tym, że praźródłem naszej egzystencji jest miłość boża. Wyszła ona poza granice samych uczuć i stworzyła...

Podobne wypracowania