Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eugenika - co to jest eugenika? Definicja, opis, przykłady, konsekwencje. Kościół a eugenika - strona 3

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

stała się poglądem tępionym, wręcz przeklętym (Hitler rozumiał ją dosłownie, dlatego chciał doprowadzić do czystki ludności i stworzenia jedynej rasy germańskiej).

Dziś eugenika ma wyraz jak najbardziej pozytywny. Rozwija się ona równolegle z innymi dziedzinami biologicznymi - przede wszystkim z genetyką. Współcześnie manipulowanie genami nie jest wcale trudne. Wyselekcjonowanie pozytywnych, pożądanych cech dziedzicznych staje się możliwością do „stworzenia” nowego, lepszego, udoskonalonego człowieka - istotę idealną, pozbawioną (szczególni fizycznych) wad i ułomności.

Eugenika zajęła bardzo wysokie miejsce we współczesnej nauce o rozwoju biologicznym istoty ludzkiej. Jej zastosowanie jest możliwe, bo pozwala na to współczesna technika i wolność, jaką daje demokracja, chociaż Kościół jest przeciwny tego typu praktykom. Uważa się, że człowiek powinien zostać poczęty w sposób naturalny bez żadnej ingerencji nauki, czy techniki. „Grzebanie” w strukturze DNA istoty ludzkiej jest niedopuszczalne i niezgodne pod żadnym względem z nauką chrześcijańską. Jest to pewnego rodzaju forma aborcji lub antykoncepcji - „zrównoważonego przyrostu”, dlatego nie może spotkać się z aprobatą Kościoła.

Podobne wypracowania