Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Islam - Hidżra - co to jest hidżra? Definicja, opis, historia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Termin „hidżra” pochodzi z języka arabskiego i dosłownie oznacza „zerwanie stosunków”, „ucieczka”. Wiąże się ona ściśle z czasami kształtowania się koncepcji religijnych, na których to oparty jest islam oraz z postacią Mahometamuzułmańskiego proroka. Początki islamu na ziemiach krajów świata arabskiego nie były łatwe. Mahomet, czyli właściwie Muhammad ibn Abdallah ibn al-Muttalib pochodził z Mekki. Tam się urodził i wychowywał. Szybko, bo w wieku sześciu lat, został sierotą.

Jest to o tyle ważne, że Mahomet dzieciństwo spędzał w podróżach. Dużo handlował, a także był członkiem wielu wypraw wojskowych. Dzięki tym doświadczeniom dowiedział się o wyznaniach takich jak judaizm i chrześcijaństwo. Wpłynęło to na niego w stopniu znacznym. Od roku 610 miewał regularne rzekome objawienia, w których ukazywać mu się miał archanioł Gabriel. W taki sposób powstały pierwsze rozdziały Koranuświętej księgi islamu.

Życie Mahometa związane było głównie z Mekką. Na samym początku swych objawień, nie dzielił się nauką z innymijedynie z najbliższą rodziną. Był to okres jednego z największych kryzysów moralnych, społecznych i gospodarczych tego miasta. Upadały rody oraz dotychczasowy system...

Podobne wypracowania