Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz wywiad z Niewiernym Tomaszem. Zastanów się, jakie pytania warto byłoby mu zadać

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

- Witaj. Chciałabym zadać Ci pierwsze pytanie. Powiedz mi jak sobie radzisz z tym, że jesteś jedną z najbardziej znanych postaci biblijnych, jednakże Twój obraz nie jest do końca pozytywny. Jak to jest być przykładem człowieka o słabej wierze?

- Zdaje sobie sprawę, że jestem postrzegany właśnie w ten sposób. Nie jest to łatwe, ponieważ wstydzę się mojego sceptycyzmu w chwili zmartwychwstania. Sądzę jednak, że mój przykład może być pomocny dla wielu ludzi. Zrozumieją oni, że nawet będąc początkowo nastawionym negatywnie, nie da się zamknąć na prawdę. Ponieważ ona i tak stanie się ważna.

- Powiedz mi proszę, jakie były przyczyny tego, że nie chciałeś uwierzyć innym apostołom?

- Nie jest łatwo uwierzyć w to, że Syn Boży, którego znało się pod ludzką postacią i zawisł na Krzyżu kilka dni wcześniej, jest w stanie pokonać śmierć. Mimo, że słuchałem uważnie jego nauk w ostatecznym rozrachunku ciężko było zaufać słowom innym, to w końcu niecodzienne, niezwykłe wydarzenie.

- Jak sądzisz, z czego wynikają wahania wiary? Posłuż się proszę swoim przykładem, do wyjaśnienia tego.

- Sądzę, że przede wszystkim z tego, że człowiek nie ma okazji bezpośrednio doświadczyć niektórych tajemnic. Jeżeli Chrystus ukazałby mi...

Podobne wypracowania