Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz wywiad z Niewiernym Tomaszem. Zastanów się, jakie pytania warto byłoby mu zadać

- Witaj. Chciałabym zadać Ci pierwsze pytanie. Powiedz mi jak sobie radzisz z tym, że jesteś jedną z najbardziej znanych postaci biblijnych, jednakże Twój obraz nie jest do końca pozytywny. Jak to jest być przykładem człowieka o słabej wierze?

- Zdaje sobie sprawę, że jestem postrzegany właśnie w ten sposób. Nie jest to łatwe, ponieważ wstydzę się mojego sceptycyzmu w chwili zmartwychwstania. Sądzę jednak, że mój przykład może być pomocny dla wielu ludzi. Zrozumieją oni, że nawet będąc początkowo nastawionym negatywnie, nie da się zamknąć na prawdę. Ponieważ ona i tak stanie się ważna.

- Powiedz mi proszę, jakie były przyczyny tego, że nie chciałeś uwierzyć innym apostołom?

- Nie jest łatwo uwierzyć w to, że Syn Boży, którego znało się pod ludzką postacią i zawisł na Krzyżu kilka dni wcześniej, jest w stanie pokonać śmierć. Mimo, że słuchałem uważnie jego nauk w ostatecznym rozrachunku ciężko było zaufać słowom innym, to w końcu niecodzienne, niezwykłe wydarzenie.

- Jak sądzisz, z czego wynikają wahania wiary? Posłuż się proszę swoim przykładem, do wyjaśnienia tego.

- Sądzę, że przede wszystkim z tego, że człowiek nie ma okazji bezpośrednio doświadczyć niektórych tajemnic. Jeżeli Chrystus ukazałby mi się od razu, nie miałbym żadnych wątpliwości. Podobnie jest ze współczesnymi ludźmi. Ciężko jest trwać w wierze, nie mając przed sobą osoby, która się czci. Każdy człowiek ma takie chwile ważne, aby umieć je przetrwać i zyskać na tym jeszcze głębsza wiarę.

- Wspomniałeś, że każdy człowiek ma trudne chwile i należy je przeczekać. Jaką więc radę mógłbyś dać?

- Podobnie jak było ze mną, każda osoba doświadczy momentu, w którym powie: „Pan Mój i Bóg mój.” Może nie będzie to aż tak spektakularne, gdyż ja doświadczyłem wielkiej łaski spotkania ze Zbawicielem, ale może to być wydarzenie codzienne, które sprawi, iż na nowo zyska się wiarę i pewność, ponieważ doświadczy się opieki Bożej w swoim życiu.

- Zapytałeś Chrystusa o drogę, którą ty i inni apostołowie mają podążać. Proszę wyjaśnij na koniec, słowa, które skierował do ciebie Syn Boży. Powiedział, bowiem że to on jest „drogą, prawda i życiem”.

- To bardzo ważne zdanie. Nie jest ono wbrew pozorom trudne do zrozumienia. W Swych słowach Chrystus pokazuje po raz kolejny, to, o czym mówiło się wiele razy. Że zbawienie można osiągnąć jedynie naśladując Chrystusa w życiu codziennym, obierając drogę, prowadzącą do Nieba. Jezus jest życiem, czyli zmartwychwstaniem po śmierci, ale również sensem ziemskiego bytowania. O tym, każdy z nas powinien pamiętać. Nie zapominać również o tym, że prawda tkwi w słowach odkupiciela. A dzięki temu nasze życie będzie dobre i zaprowadzi do najświętszego celu.

Podobne wypracowania do Napisz wywiad z Niewiernym Tomaszem. Zastanów się, jakie pytania warto byłoby mu zadać