Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wspólnota Kościoła - co to jest wspólnota Kościoła? Definicja, opis.

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zrozumienie, że Kościół jest wspólnotą wiernych jest niezwykle ważne dla chrześcijan. Wspólnota Kościoła jest to zgromadzenie ludzi wszystkich narodów o charakterze religijnym, którzy wierzą w Boga Ojca i oddają Mu cześć. 

Są cztery podstawowe cechy wspólnoty Kościoła, które ustanowione zostało w nicejsko-konstantynopolskim wyznaniu wiary: jedność, świętość, powszechność i apostolskość – słowa modlitwy brzmią: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”.

Bóg Ojciec w zamyśle swej mądrości i dobroci stworzył świat oraz postanowił podnieść ludzi do uczestnictwa w życiu Bożym, do którego powołuje wszystkich ludzi poprzez swego Syna – wierzących  Jezusa Chrystusa powołał w Kościół święty.

Rodzina Boża konstytuuje się i urzeczywistnia stopniowo poprzez kolejne etapy ludzkiej historii według postanowień Boga: Kościół zapowiedziany w swym kształcie od początku świata, przygotowany  w historii narodu izraelskiego i w Starym Przymierzu, założony w „czasach ostatecznych”, został ukazany przez wylanie Ducha Świętego, a swe wypełnienie osiągnie w chwale na końcu wieków.

Świat został stworzony ze względu...

Podobne wypracowania