Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak chrześcijanin powinien odnosić się do dobór doczesnych? Dlaczego? Wypracowanie

Dobra doczesne powinny być dla prawdziwego chrześcijanina jedynie środkiem, nie celem, ponieważ skupienie się wyłącznie na aspekcie materialnym życia nie niesie ze sobą nic innego niż tylko iluzję pełnego życia.

Ludzie bardzo często zapominają, że to, co jest wytworem tego świata, w sensie materialnym, ma służyć jedynie możliwości przeżycia w cywilizacji, czyli środowisku jakie człowiek przysposobił sobie przez wieki. 

Zdarza się nierzadko, że pogoń za posiadaniem coraz lepszych przedmiotów, coraz większej liczby pieniędzy, za coraz wygodniejszym i bardziej dostatnim życiem, staje się jego życia, a wtedy nie tylko oddala to od Boga bezpośrednio, ale i pośrednio, ponieważ oddala od ludzi.

Dobry chrześcijanin, który chce zasłużyć na miejsce w niebie u Ojca, powinien umieć dystansować się od tego, co materialne poprzez ukierunkowanie przede wszystkim na wypełnianie woli Boga, czyli życie zgodne z Pismem Świętym i Przykazaniami. A żeby to wykonać, trzeba całą energię życiową skupić na samodoskonaleniu, czyli pracy nad własnymi słabościami.

Człowiek w swej naturze nie jest w stanie dostatecznego wysiłku włożyć w kilka rzeczy, tak więc jeżeli wybierze się sferę materialną, nie znajduje się już czasu ani chęci, by dostrzegać inne...

Podobne wypracowania