Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prawa człowieka a terroryzm - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zagadnienia ochrony praw człowieka w kontekście terroryzmu ostatnimi laty stało się jednym z głównych zainteresowań Organizacji Narodów Zjednoczonych. Szczególnie gorącym temat ten stał się po wydarzeniach z 11 września 2001 roku czyli ataku terrorystów na World Trade Center. 

Terroryzm jest bezwzględnie skierowany przeciwko prawom człowieka. Zamachowcy odbierają swoim ofiarom podstawowe z praw - prawo do życia. Równocześnie należy zwrócić uwagę, że jego przyczyny często leżą właśnie w niespełnieniu podstawowych praw jednostki. Obywatele krajów trzeciego świata, państw nękanych biedą, głodem oraz uciskiem politycznym często wybierają terroryzm jako drogę dochodzenia swoich praw. 

Państwa członkowskie Organizacji Narodów przyjęły dokument określany jako Globalna Strategia Zwalczania Terroryzmu. Równocześnie przyjęty dokument Plan Akcji zawiera w sobie część dotyczącą sposobów zapewnienia poszanowania praw człowieka jako podstawy walki z terroryzmem. Postuluje się w nim znalezienie sposobów na zniechęcenie wyboru terroryzmu jako drogi rozwiązywania problemów. Dąży się także do uniemożliwienia przeprowadzania zamachów poprzez poprawianie bezpieczeństwa oraz metody...

Podobne wypracowania